2012. január 23., hétfő

O - betű

Grafológia. Anya tanult ilyet. Már a felére sem emlékszik, de a fele most pont elég is.
Személyit csináltatok. Aláírtam vagy tízszer, de már kábé ugyanúgy néz ki mind. Legalább ennyi stabilitás van a személyiségemben.

Az O-betű meg általában, hogy mennyire írjuk kereken a betűket, elvileg az önbizalmat jelöli. Nos én annyira nem kerekítem az o betűmet, hogy le sem írom... :D Ki lepődött most meg? :D
Meg a betű és szótávolság krónikus távolságtartásra utal.

A grafológiában az "o" betű a szubjektív önértékelés betűje, úgy is szoktuk nevezni, hogy "én-érték mérték". A szubjektív szellem a szellemi lét legalacsonyabb foka. Ezen a szinten a szellem magánvalósága kezd átmenni magáért-valóságba, a tudat, a logika, az okok és okozatok, az egyedi szempontok válnak uralkodóvá, melynek gyökere az ego, köznapibb értelemben a gyakorlatias én. Egónk alakítja ki viszonyunkat önmagunkhoz, a külvilághoz, és egónk teremti meg ehhez a viselkedési mintáinkat az önmegkérdőjelezés és a túlzott büszkeség, társadalmi szinten az önalávetés és az erőszakos önérvényesítés közötti skálákon. - zárójelben: ködösebb nem is lehetnék.

A kör a teljesség, az egészlegesség jelképe. Már a gyerekrajzokban is megtalálhatjuk gomolyafirkák formájában, vagy az emberalak ábrázolásakor, amelyek elsősorban az érzelmekről beszélnek. Felnőtt írásban az "o" betű magassága az önbizalmat, a külvilág elismerő értékelését, a mindennapok magabiztosságát mutatja. Ha az "o" megfelelő méretű és valóban kerek, a kézírás szinte gördül. Az ilyen ember észre sem veszi az akadályokat, ügyesen megold szinte bármit a gyakorlatban.

Vicces, hogy ezeket az újdonság erejével próbáltam közölni. Na bumm.

Kaptam egy pólót, amin az van, hogy YEAH és már decemberben kinéztem magamnak. Tök jó, hogy még várt rám egyetlen darab a polcon.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése