Mnémoszüné és Zeusz kilenc szerelmes éjszakát töltött együtt, melynek gyümölcseként az istennő „kilenc egyforma természetű lányt szült, akik csak az éneklésre gondoltak, semmi egyébre” E lányok a múzsák, a művészetek megszemélyesítői. Ő róluk (az anyáról és kilenc lányáról) olvashatunk elsőként a könyvben, melynek címe Symbolon.
Mnémoszüné az az anya, aki nem próbálta maga mellett tartani lányait, hanem szétküldte őket a nagyvilágba, hogy csókjukkal emlékeztessék az embereket. De mire is? Spirituális lényünkhöz, belső lényegünkhöz próbálnak minket visszavezetni.
"Ahol énekelnek, ott nyugodtan maradhatsz, mert a gonoszoknak nincsenek dalaik." - Tehát nincsen lelkük - tartja a német közmondás. Nincs, mert megfeletkeztek róla. A zene, mint az összes többi művészet segítik az emlékezést. Ezért azt javaslom, mielőtt továbbhaladnánk, indítsuk el ezt a videót, hagy szóljon a háttérben. A könyv Tangerine Dream-et ajánl de szeritem az annyira erősen meditatív, hogy inkább utána hallgatnám.
A symbolon olyan szó, amely egyidejűleg jelöl egy tárgyat és egy tevékenységet. Éspedig olyan tárgyat, amely egykor széttörött, és részei szétszóródtak a világban. Mikor például egy gyűrűt, egy érmét, vagy egy tányért kétfelé törték, és a két részt különböző embereknek adták, akik egymást nem ismerték (manapság általában papírpénzt tépnek el e célból). Most mindketten tudják, hogy hiányzik nekik valami, és úgy érzik, meg kell keresniük a másik felet.
A mítosz is elbeszéli ezt a történetet.
A borda, amelyet Isten kivett Ádám oldalából, és amelyből Évát elkészítette, maga is egy symbolon, és ugyanilyen a megkettőzött ember Platón Arisztophanés beszéde című művében: az embernek - így mondja Platón - eredetileg két feje volt, négy lába és négy karja. Ez az ember azonban olyan erős volt, mint az istenek, ezért Zeusz kétfelé vágta, két részét pedig a világ két különböző részén helyezte el. Azóta keresi az egyik fél a másik felet, hogy újra symbolonná váljanak.
Ezért kapta maga a játék is a Symbolon nevet, mert ez egyfajta keresési folyamat, ahol belső lényegünkhöz próbálunk visszakapcsolódni. Ez a belső lényeg azonban több részből áll, ahogy az embernek annyi személyisége van, ahány magatartás formával rendelkezik. Ezeket a szerepszemélyiségeket vizsgálja a könyv és a játék, ezeket próbálja megismertetni velünk. Hiszen a modern kor embere azért szenved annyi betegségben (melyekről ma már tudott, hogy minden esetben lelki, azaz pszichoszomatikus összefüggésben állnak a fizikai tüneteinkkel), mert egyes szerepszemélyiségeket nem tudunk elfogadni és ilyenkor elfojtjuk őket, amik miután folyamatosan a felszínre szeretnének törni, betegségek formájában próbálják magukra vonni a figyelmet.
Tehát egyrészt terápiás jellege is van a dolognak, másrészt pedig önismereti célzattal is használhatjuk. Külön segítség, hogy a kártyákon megjelennek a különböző szerepszemélyiségek asztrológiai vonatkozásai is. Így van 12 alap szerepszemélyiség és további 66, melyek ezek kombinációi. Így ha például azt akarom megtudni, hogy melyik szerep áll hozzám a legközelebb, vagy melyikkel érdemes leginkább törődnöm, azt mondom, hogy Ikrek vagyok és Rák az aszcendensem, és megnézem az ennek megfelelő kártyát.
Kibeszélés |
Jelölés: Rák/Ikrek, Hold/Merkúr |
Összegzés : érzések kimondása, a beszélgetés terápiája (Pszichoanalízis), érzésekkel kapcsolatba kerülni, az ész és az érzelem kapcsolata |
![]() | A képen egy nő látható, aki a karját védekezőleg a feje előtt tartja, mert érzéseit megsebezték. Mellette Merkúr áll, az istenek küldötte, aki arra akarja rábírni, hogy sértettségét vagy egyéb érzelmeit közölje. "Beszélj hozzám" mondja, "és rögtön csak fele olyan rossz lesz. Ne tartsd vissza, mondd el." A Hold kicsiny karéja azt fejezi ki, hogy az érzések már régen eltűntek a felszínről, így tehát a lélek bensejében nyomasztanak. |
Oda kell figyelnem tehát, hogy hangot adjak annak, ami bennem van, elárulom, ezt a blogot is ezért írom, hogy gyakoroljam a kommunikációt, ami ebben az együttállásban a túlérzékenységem miatt akadályoztatva van.
Na jó, ennyit rólam, jó szórakozást nektek is a játékhoz, ha elakadtok segítek. Itt a link:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése